O výbere šperku

O výbere šperku

Ako určiť správnu veľkosť šperku?

Veľkostnú tabuľku a návod na meranie veľkostí nájdete tu: Veľkosti šperkov.

Ako vyzerá prsteň na ruke?

Ak u produktu nenájdete fotografie prsteňa na ruke, kontaktujte nás telefonicky, cez e-mail alebo na Facebookuradi vám čo najskôr poskytneme viac fotografií.

Z akých materiálov sú šperky na RUSSO.sk?

Môžete si u nás kúpiť šperky zo striebra a chirurgickej ocele.

Alergia na šperky

Symptómy alergie pri nosení šperkov sú bežné, ale často zle diagnostikované, keďže v drvivej väčšine prípadov, je látkou, spôsobujúcu alergiu, nikel, nie samotné striebro. S meďou je nikel pridávaný prímesou, ktorá spevňuje striebro a vďaka tejto prímesi sa z neho dajú formovať šperky.

Podľa štatistík trpí alergiou na nikel každý siedmy človek, avšak aj tejto alergii sa dá predchádzať. Hlavným omylom je upratovanie a umývanie bez toho, aby ste si zložili svoje šperky, predovšetkým prstene, pod ktorými môžu uviaznuť zvyšky mydla a čistiacich prostriedkov, ktoré rozpúšťajú ochrannú vrstvu pokožky a nikel tak pôsobí na nechránenú kožu. Rovnaký efekt má potenie, preto by ste nemali zabúdať svoje šperky dávať dole pred fyzickou záťažou.

Je dôležité si vyberať šperky označené výhradne symbolom 925, ku ktorého tvrdenie nie je používaný nikel. Bezpečné sú potom tiež rhódiované šperky, ktoré sú odolnejšie proti oderu, avšak je nutné brať do úvahy, že aj vrstva ródia sa časom môže opotrebovať, preto je čas od času potrebné šperk prekontrolovať, prípadne znovu potiahnuť v klenotníctve. Pre alergikov je vhodná aj chirurgická oceľ, ktorá je hypoalergénna.